QBA Competition Results

Back to Results List

This event has multiple pages - click here to change > Page 1

Page 2

 2019 BOWEN SWISS TEAMS
 
 Results after Match 6 of 6 - final
 
 Format: Swiss Teams, using a live draw, 6 rounds of 8 boards each
 
 Director: Jan Smith
 
 
 
 Place No   Cat  Team Name       W-D-L      Imps       VPs    MPs      Team Members
 
  1    11    C   GEORGEES        5-0-1        94     87.57    385      CHARLIE GEORGEES, RUSSELL WOOLLEY, SIMON JONES, AUDREY LEDBROOK
 
  2     1    A   SHEEDY          4-1-1        96     86.94    286      TERRENCE SHEEDY, ERROL MILLER, GEOFF ALLEN, JOHN JOHNSON
 
  3     4    A   REDHEAD         4-0-2        72     80.52    217      BILL REDHEAD, GAYLEEN BROWN, RAY MULD, PAT LEIGHTON
 
  4     5    A   HOLEWA          3-0-3        70     73.95    150      MAX HOLEWA, DIANE HOLEWA, NOEL BUGEIA, ERIC GOODCHILD
 
  5     2    A   DARLEY          4-0-2        32     67.93    140      MONICA DARLEY, DEL RYAN, KATH POOLE, NANCY MARTIN
 
  6     3    A   ROONEY          4-0-2        20     67.14    125      LESLEIGH ROONEY, HELEN CLAYTON, JUDY HUNT, DELMA JOHNSON
 
  7     8    B   NICOL           4-0-2        -5     63.98     64      MARLENE NICOL, SUE MCDONALD, BETTY ANDISON, ELLIE SHEFFIELD
 
  8     6    B   BROWN           4-0-2        -2     63.72     64      ALAN BROWN, FRANCES BROWN, JANET HANSEN, DIANE MORGAN
 
  9     7    B   OTTO            3-0-3        11     63.62     48      VIVIENNE OTTO, HELEN LOVEGROVE, FAY BLOWER, REG BURTON
 
 10     9    B   EALES           4-0-2        -8     60.88     64      GEOFF EALES, PAT ALLEN, JOAN ELLIOTT, MARIE STABLER
 
 11    10    C   CONROY          2-1-3        -3     58.84     40      JANELLE CONROY, ERIC LEIVESLEY, ROBERT CARLESS, KEN SEANIGER
 
 12    16    D   SMITH           3-0-3       -31     51.02     48      ANN SMITH, COLEEN EVANSON, HEATHER COLBERT, BEV NEILSEN
 
 13    12    C   SHUTTLEWOOD     2-0-4       -28     48.84     32      LORNA SHUTTLEWOOD, FAYE WRIGHT, SUSAN WRIGHT, PATRICIA GARNER
 
 14    18    D   TING            1-0-5       -41     45.58     16      DAVID TING, MING TING, IAN GASKELL, CAROL GASKELL
 
 15    15    D   ADAMS           2-0-4       -49     43.43     32      LYN ADAMS, JANE SEABORNE, THEA WEEKES, LYDIE MARTIN
 
 16    13    C   MCINNES         2-0-4       -72     41.92     32      SUE MCINNES, SUE FRASER, BEVERLEY SCHULTZ, BARBARA ELWIN
 
 17    14    D   COLE            1-0-5       -67     40.00     16      FRED COLE, ROBERT MISCHLEWSKI, DAVID THOMPSON, JANICE THOMPSON
 
 18    17    D   HARRIS          1-0-5       -89     34.12     16      JAN HARRIS, MICK KING, PAMELA FINGER, RICHARD WIX
 
 
 
 Category B
 
 1 NICOL (MARLENE NICOL, SUE MCDONALD, BETTY ANDISON, ELLIE SHEFFIELD)
 
 2 BROWN (ALAN BROWN, FRANCES BROWN, JANET HANSEN, DIANE MORGAN)
 
 
 
 Category C
 
 1 CONROY (JANELLE CONROY, ERIC LEIVESLEY, ROBERT CARLESS, KEN SEANIGER)
 
 2 SMITH (ANN SMITH, COLEEN EVANSON, HEATHER COLBERT, BEV NEILSEN)
 
 
 
 Category D
 
 1 TING (DAVID TING, MING TING, IAN GASKELL, CAROL GASKELL)
 
 2 ADAMS (LYN ADAMS, JANE SEABORNE, THEA WEEKES, LYDIE MARTIN)
 
 
 
 Encouragement: SUE MCINNES, SUE FRASER, BEVERLEY SCHULTZ, BARBARA ELWIN
 
 
 
 
 
 Click here for detailed results on www.clevelandbay.bridgeaustralia.org